Vedete-li daňovou evidenci, pro uplatnění nákladů na auto je důležitou podmínkou, aby bylo auto používané pro výdělečnou činnost napsané na vás. V tu chvíli můžete uplatňovat tzv. „paušál na auto“, který je náhradou za vedení knihy jízd a dokladování PHM účtenkami. Výše tohoto paušálu je 5000,- měsíčně – pokud auto používáte i pro soukromé účely, pak jen 80 %, tj. 4000,- měsíčně. Pokud se do této částky vaše výdaje na auto nevejdou, lze vést knihu jízd a využívat tzv. základní náhradu (její výše se stanovuje aktuálně pro každý rok za ujetý km) a spotřebované PHM dokladovat buď účtenkami nebo využít opět stanovenou náhradu za 1l podle spotřeby auta. Pokud uplatňujete procentuální paušální výdaje, nelze paušál na auto použít – veškeré vaše výdaje jsou obsažené v procentuálním paušálu.

Účetní Teplice – náklady PHM

Nevíte, zda například zařadit auto do obchodního majetku, zda musíte schovávat účtenky za PHM nebo zda vést knihu jízd? Jste podnikající máma po mateřské a nejste si jistá, zda jste OSVČ hlavní nebo vedlejší a jaký to má vliv na výši záloh na sociálním a zdravotním? Nevíte, zda se vám u vašeho podnikání vyplatí spíše paušální nebo skutečné výdaje? Stanete se plátcem DPH? Kdy a co kvůli tomu budete muset řešit? Můžete si ve svém daňovém přiznání uplatnit úroky z hypotéky, které jsou napsané na manželku? A možná ve svém podnikání máte ještě jiné otázky – s tím vším se na nás můžete obrátit.

Nemáte rádi papíry?

Účetnictví bez tisknutí dokladů: Své dokumenty nám můžete zaslat v PDF nebo nasdílet např. přes Google dokumenty. Možnost odevzdání přiznání přes datovou schránku. Vaše kompletní zpracované účetnictví archivujeme elektronicky v PDF pro případ kontroly.

Služby daňové účetní Teplice

  • Průběžné zpracování daňové evidence
  • Průběžná evidence plateb (bankovních výpisů) – kontrola nad vašimi pohledávkami
  • Vypracování reportů podle požadavků klienta
  • Daňové poradenství
  • Daňová optimalizace

 

Žádáte-li účetní služby v rozsahu: Účetní Teplice – náklady PHM – expresní kontakt je ZDE.