Klienti nás nejčastěji žádají o vypracování daňového přiznání, z důvodu vykonávání výdělečné činnosti – žádají služby účetní poradce Teplice. Individuální situace klientů je vždy spojena s účetním a daňovým poradenstvím, aby mohli využít zákonných možností snížení daní a měli správně vedenou potřebnou evidenci. Nejčastěji s nimi řešíme například to, jak dostat do nákladů výdaje za používání auta k jejich výdělečné činnosti a jaká varianta bude pro ně nejvýhodnější, ať už z hlediska výše daňově uznatelných nákladů nebo z hlediska administrativní náročnosti. Obracejí se na nás však také v otázkách dalších typů výdajů. Posuzujeme například, zda je pro klienta výhodnější uplatňování nákladů procentuálním paušálem anebo použití skutečných nákladů.

Účetní poradce – Teplice

Po zpracování daňového přiznání vyhotovíme přehledy pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. To se může zdát jako rutinní úkol, ale i tady musíme dobře posoudit situaci klienta a určit především to, zda je jeho výdělečná činnost hlavní nebo vedlejší. To má dopad na výši záloh pro následující období. Kromě činností související s daňovým přiznáním je dále důležité ohlídat například včasnou registraci klienta jako plátce k různým daním (podle jeho situace), a pokud se např. stal plátcem DPH, informujeme ho o dopadech této skutečnosti. Klienty například automaticky upozorňujeme e-mailem na splatnost čtvrtletních záloh (např. daň silniční, záloha na daň z příjmu fyzických osob)..

Účetní poradce – Teplice

Máte-li obavy, jaké vám vyjdou daně a pojistné, bude pro vás ideální, když si necháte doklady zpracovávat průběžně. Získáte tak od účetní včasnou informaci o stavu vašich příjmů a výdajů. Konzultace dané situace a součinnost s účetní je vždy velmi důležitá. Budete díky tomu mít potřebné informace k vašemu podnikání, budete mít v pořádku vaše papíry a včas zaplacené daně a odvody.

Účetní poradce Teplice: shrnutí

  • podání daňového přiznání
  • daňová evidence
  • podvojné účetnictví
  • účetní poradenství – daně
  • účetnictví bez tisknutí dokladů
  • konzultace s účetní v centru Teplic
  • on-line konzultace přes Skype

Žádáte-li účetní v Teplicích / daňovou poradkyni – kontakt je ZDE.