Tahák chytrého podnikatele

Zjistěte ještě před koncem roku, zda nepotřebujete daňovou optimalizaci

Každý rok dělám desítky daňových přiznání a přehledů pro mé klienty. Setkala jsem se s různými typy příjmů (nejen z podnikání, ale třeba i z nájmu), stejně tak s různými situacemi, jako třeba přivýdělek k zaměstnání, OSVČ při rodičovské dovolené a podobně.

V rámci poradenství propočítávám někdy mým klientům, jakým způsobem se jim vyplatí postupovat, aby měli co nejnižší doplatky a další rok nižší zálohy a podobně. Tak, aby měli informace dřív, než v březnu.

 

Než jsem si ale udělala komplexní přehled, co vše a jaký vliv má na daň, sociální a zdravotní pojištění, a začala možnosti porovnávat přehledně na jednom místě, stalo se mi například, že jsem na konci roku měla pár neočekávaných příjmů. Když jsem si pak v únoru vyplňovala daňové přiznání a přehledy, překročila jsem o malý kousek limit, do kterého jako OSVČ vedlejší nemusím platit sociální pojištění.

To mělo vliv nejen na nemalý doplatek sociálního pojištění, ale i na vyšší zálohy po celý další rok. Nebyla jsem v tu dobu jako samoživitelka s dvouletým dítětem v nejpříznivější finanční situaci, proto jsem si chvíli spílala, že jsem neměla ve svých číslech lepší přehled.

 

Za pár dnů ale přišlo osvícení – napadlo mě zkusit variantu s paušálními výdaji, a tam už jsem se do limitu vešla.

Během let jsem dávala některým mým klientům konzultace, jaká varianta se jim víc vyplatí, nebo odpovídala na otázky, jak který krok jejich daně a pojištění ovlivní. Aby nebyli pak v březnu zaskočeni.
Klikněte pro větší náhled
 • Toto porovnání nejraději dělám v excelu, kde můžu částky případně i měnit a hned vidím, co se jak změní. Nejen doplatky, ale i zálohy, které pak klienti budou platit celý další rok.
 • Chtěli byste koncem roku také mít představu, kolik budete platit na daních, sociálním a zdravotním pojištění?

Pohrála jsem si s mým porovnávacím excelem tak, aby zohledňoval všechny běžné situace, které mají vliv na daň, sociální a zdravotní pojištění OSVČ.

Tady máte výsledek.

Nástroj, díky kterému si sami můžete udělat přehled i bez konzultace s účetní.

Nastavená excelová tabulka, která vám po zadání vašich údajů spočítá doplatky nebo přeplatky na dani, sociálním a zdravotním pojištění včetně záloh na následující rok. To vše jak ve variantě pro skutečné, tak pro paušální výdaje.

 • Možná máte kromě své živnosti i příjmy ze zaměstnání.
 • Možná vám minulý rok vyšla z podnikání ztráta.
 • Nebo máte i příjmy z nájmu.
 • Možná jste OSVČ vedlejší.
 • Možná se vám stalo, že vás účetní zapomněla upozornit, že jste povinni platit i zálohu na daň.

Můj Tahák na to vše pamatuje. Napoví vám i to, zda se vám vyplatí skutečné nebo paušální výdaje.

Stáhněte si ukázku zdarma!

Klikněte pro větší náhled

Tahák je ideální pro ty, kdo máte aspoň přibližnou představu o výši vašich příjmů a výdajů. Pokud už máte zavedené podnikání a dokážete své příjmy i dopředu odhadnout, můžete si o vašich daňových povinnostech udělat představu klidně už koncem září.

 

Cena mého daňového Taháku je 120,- Kč.

Můžete díky němu získat podobné informace jako z hodinové konzultace s účetní, a to za méně než 1/5 ceny.

 

To mě zajímá! Koupit.

 

Navíc vám můj Tahák prozradí, zda vás příští rok čeká placení záloh jak na daň, tak na sociální a zdravotní pojištění. Po vyplnění si Tahák můžete krásně vytisknout na jednu A4 a mít ho k ruce třeba při vyplňování vašeho daňového přiznání a přehledů.

„Naprogramovaná“ excelová tabulka
 • Porovnává paušální a skutečné výdaje
 • Na konci vidíte, jak to v obou variantách vypadá s doplatky na daň, sociální a zdravotní pojištění i se zálohami na příští rok
 • Díky tabulce nezapomenete využít všechny slevy na daň, které se vás týkají
 • A po vyplnění si ji můžete vytisknout a pak ji mít k ruce, až budete vyplňovat své daňové přiznání a přehledy OSVČ.

Stáhněte si ukázku zdarma!

 

Speciální nabídka: zajímá vás můj Tahák, ale na daňové přiznání a přehledy OSVČ byste chtěli účetní? Když si u mě pořídíte daňový Tahák a později využijete mých účetních služeb, a zároveň mi na Tahák napíšete vaší zpětnou vazbu, dostanete ode mne na účetní služby slevu ve výši ceny Taháku. Dostanete ho tak ode mne jako dárek.

Tahák sice není zcela 100% vyčerpávající, ale je v něm zohledněna opravdu většina situací, které se týkají většiny OSVČ.

Tabulka není vhodná pro ty z vás, kdo:

– nemáte přehled o číslech ve vašem podnikání, aspoň zevrubný  
– bojíte se tabulek, kolonek  
– neorientujete se aspoň trochu v termínech jako paušální výdaje, slevy na dani, OSVČ vedlejší apod. (s tím by vám mohl pomoci můj první eBook zdarma)  
– nepotřebujete znát výši svých doplatků nebo přeplatků na dani, sociálním a zdravotním pojištění dřív než v březnu následujícího roku  
– tabulka nijak hlouběji nevysvětluje podstatu jednotlivých položek ovlivňujících výši daně ani sociálního a zdravotního pojištění, jenom propočítá  
– tabulka ani nedává návod na vyplnění Daňového přiznání nebo přehledů OSVČ, můžete ji však při vyplňování využít jako šikovný podklad
To mě zajímá! Koupit.

 

Další omezení podrobně:

 • Částky slev na dani jsou uvedeny za celý rok. Stejně tak částky slevy na děti. Pokud máte na příslušnou slevu nárok jen po část roku, je nutno to zohlednit ve vyplněné částce.
 • Nejsou uvedeny úplně všechny odečitatelné položky a slevy na dani, a odlišná výše slev pro ZTP/P.
 • Není zohledněna solidární daň.
 • Tabulka nezohledňuje, pokud jste např. po část roku byli OSVČ hlavní a po část vedlejší, nebo pokud jste po část roku marodili a nepočítá se vám díky tomu za některé měsíce povinnost hradit minimální zálohy apod.
 • Nezohledňuje maximální vyměřovací základ pro sociální a zdravotní pojištění.
 • V tabulce není upozornění, že případná nová minimální výše záloh na ZDRAVOTNÍ pojištění se musí platit již od ledna nového roku, zatímco u SOCIÁLNÍHO pojištění až od měsíce, ve kterém byl podán přehled na OSSZ.

Tabulka samozřejmě nezohledňuje jakékoli změny v daních, pojistném a zálohách během roku. Ti, kteří si zakoupí tabulku v jakémkoli roce (či ji budou mít v rámci bonusu k eBooku), budou si moci aktualizovanou tabulku s promítnutými změnami vždy zakoupit i na každý další rok za výhodnou symbolickou cenu.

Stáhněte si ukázku zdarma!

Klikněte pro větší náhled

Záleží mi na tom, aby byl pro vás můj Tahák přínosem, proto se na něj vztahuje 14 denní garance vrácení peněz. Pokud zjistíte, že informace v Taháku vám nepřinesly nic nového nebo obsahoval jiné věci než jste čekali, vrátím vám bez vyptávání peníze.

 

To mě zajímá! Koupit.

 

Klikněte na tlačítko KOUPIT a vyplňte objednávkový formulář. Excelový Tahák vám přijde e-mailem ve formátu .xls poté, co se objeví úhrada na mém účtu.

 

Všeobecné podmínky k Taháku

 

Ještě vás něco ohledně Taháku zajímá? Napište mi na ucetni.jahodova@gmail.com.

 

Další speciální nabídka pro ty, kdo se tabulek a kolonek bojíte, ale chtěli byste i přesto vědět, co po vás finančák a sociálka a zdravotní pojišťovna bude chtít. Nabízím vám půlhodinovou telefonickou konzultaci, kde s vámi projdu, jaké údaje potřebuji, aby bylo zohledněno vše důležité co má vliv na výši daně, sociálního a zdravotního pojištění. Na konci ode mě dostanete krásnou A4, ze které to vše můžete vyčíst.

Více o konzultaci nad Tahákem >> ZDE.