Daňové přiznání se odevzdává do konce března na finanční úřad v Teplicích. Doklady pro zpracování daňového přiznání je nutné dodat účetní nejlépe do konce února. Pokud je to ještě dříve, tím lépe. Když se vám to však z jakéhokoliv důvodu nepodaří, dá se i přesto sehnat účetní na poslední chvíli. Záleží na tom, jak moc na poslední chvíli ji sháníte, dále na množství vašich dokladů a také na tom, nakolik v pořádku vaše doklady jsou. I přesto, že máte jen pár dokladů, je třeba počítat s tím, že přiznání nebude zpracované do druhého dne. Aby bylo vaše přiznání správně, účetní se musí při zpracovávání dokladů a následného přiznání soustředit na mnoho aspektů.

Pozdní daňové přiznání – podání Teplice

Čím později během března obdrží účetní potřebné doklady, tím kratší termín na zpracování bude mít. Proto je možné, že vám bude přiúčtován expresní příplatek podle míry pozdního dodání a stavu dokladů. Rovněž je pravděpodobné, že vám vaše účetní na konci března již nenabídne možnost odevzdání přiznání na finanční úřad místo vás, a to z důvodu dlouhých front. Nicméně dodržení termínů je pro každou účetní stejně důležité jako pro finanční úřad, takže vaše přiznání bude hotové včas.

Nemáte rádi papíry?

Účetnictví bez tisknutí dokladů: Své dokumenty nám můžete zaslat v PDF nebo nasdílet např. přes Google dokumenty. Možnost odevzdání přiznání přes datovou schránku. To se může hodit právě když se zpracovává daňové přiznání na poslední chvíli, kdy už jsou na úřadech fronty. Vaše kompletní zpracované účetnictví archivujeme elektronicky v PDF pro případ kontroly.

Žádáte-li podat pozdní daňové přiznání v Teplicích – kontaktujte účetní Teplice ZDE.