Naše účetní kancelář nabízí poradenství i v rozhodnutí ohledně toho, zda zůstat OSVČ nebo si založit s.r.o.. Pomůžeme vám zorientovat se ve všech pravidlech a okolnostech obou variant.

OSVČ má zejména možnost využití výdajových paušálů, dále základní slevu na poplatníka a daň z příjmu je ve výši 15%. Dále však živnostník platí sociální a zdravotní pojištění, které navíc není výdajem. Nespornou výhodou je však oproti s.r.o. jednoduchost založení živnosti, kdy stačí ohlásit ji na živnostenském úřadu, a zaškrtnutím kolonky lze rovnou požádat o oznámení živnosti na finanční úřad, sociálku i zdravotní pojišťovnu. OSVČ zdaňuje jen příjmy, které skutečně obdrží, a může si zvolit mezi paušálními nebo skutečnými výdaji.

Účetní konzultace Teplice

U zdanění společnosti s ručením omezeným samozřejmě neexistují žádné výdajové paušály a daň z příjmu je 19%. Už zde ale není žádné zatížení sociálním a zdravotním pojištěním. Nabízí se varianta zaměstnat sám sebe v s.r.o. a pak je zdravotní i sociální pojištění – včetně vyplacené hrubé mzdy – nákladem firmy. Založení s.r.o. je o něco složitější, probíhá u notáře a je nutné ohlášení na obchodní rejstřík. S.r.o. musí mít také svůj podnikatelský účet – živnostník tuto povinnost nemá.

Je tedy na vás, jakou variantu zvolíte a co pro vás bude nejvýhodnější. Naše účetní kancelář pro své klienty nabízí jak služby vedení daňové evidence pro OSVČ, tak vedení účetnictví s.r.o. v Teplicích. Díky průběžnému zpracování dokladů můžete mít přehled o aktuální situaci příjmů a výdajů. Také vám dokážeme dodat nejrůznější manažerské výstupy podle vašich potřeb a požadavků. Můžete tak mít vždy přehled o vaší situaci a o tom, jaké možnosti lze ve vašem případě využít.

Daňové přiznání Teplice

Nestihli jste nejzazší termín pro odevzdání daňového přiznání? Pro opozdilce lze daňové přiznání podat bez sankcí do 5 pracovních dnů po řádném termínu pro podání daňového přiznání. Nenechávejte však svoje účetnictví na poslední chvíli. Čím dříve kontaktujete naši účetní kancelář, tím spíše je možné dodržet lhůtu pro odevzdání vašeho přiznání i za cenu urgentního zpracování přiznání.

Služby účetní v Teplicích / Ústí

• Vedení podvojného účetnictví
• Mzdové účetnictví
• Průběžné zpracování dokladů
• Konzultace a daňové poradenství
• On-line konzultace přes Skype
Manažerské výstupy z účetnictví
Účetnictví bez tisknutí dokladů
• Nemáme problém s fakturami v anglickém, německém či polském jazyce
• Provozujeme účetní kancelář od r. 2011

Žádáte-li účetní služby v Teplicích, Ústí nad Labem, Duchcově a okolí – kontakt je ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.